Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
09:52 07 02 2023 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Duminică, începe Campionatul Mondial din Qatar. Programul complet al întrecerii

ro

17 Nov, 2022 11:24 1264 Marime text
Imaginea a fost preluată de pe pagina de Facebook „FIFA World Cup“
 
  • La competiție participă 32 de echipe, împărțite în opt grupe de câte patru.
 
Campionatul Mondial de fotbal din Qatar începe duminică, 20 noiembrie, și va dura până pe 18 decembrie, când se va disputa finala.
 
În România, meciurile vor fi transmise de TVR1. Dacă țara noastră nu a obținut calificarea nici la această ediție a competiției, suntem reprezentați totuși în Qatar de trei arbitri, centralul Istvan Kovacs și asistenții săi, Mihai Artene și Vasile Marinescu. Adidas a dezvăluit că mingea pentru CM 2022, numită „Al Rihla“ („călătorie“ în arabă).
 
Vezi cotele Superbet ale echipelor de la Mondial şi alege-ţi favorita!  

Cele șapte grupe ale Campionatului Mondial sunt:
 
A - Qatar, Ecuador, Senegal, Olanda
B - Anglia, Iran, SUA, Țara Galilor
C - Argentina, Arabia Saudită, Mexic, Polonia
D - Franța, Danemarca, Tunisia, Australia
E - Spania, Germania, Japonia, Costa Rica
F - Belgia, Canada, Croația, Maroc

G - Brazilia, Serbia, Elveția, Camerun
H - Portugalia, Ghana, Uruguay, Coreea de Sud.
 
Intră în SuperSocial, singura rețea socială dedicată pariorilor din România, și găsește-ți inspirația!

Programul din serii
 
Grupa A
 
20 noiembrie:
Qatar - Ecuador, ora 18:00
21 noiembrie:
Senegal - Olanda, ora 18:00
25 noiembrie:
Qatar - Senegal, ora 15:00
Olanda - Ecuador, ora 18:00
29 noiembrie:
Olanda - Qatar , ora 17:00
Ecuador - Senegal, ora 17:00
 
Grupa B
 
21 noiembrie
Anglia - Iran, ora 15:00
SUA - Țara Galilor, ora 21:00
25 noiembrie
Anglia - SUA, ora 12:00
Țara Galilor - Iran, ora 21:00
29 noiembrie
Țara Galilor - Anglia, ora 21:00
Iran - SUA, ora 21:00
 
Grupa C
 
22 noiembrie
Argentina - Arabia Saudită, ora 12:00
Mexic - Polonia, ora 18:00
26 noiembrie
Polonia - Arabia Saudită, ora 15:00
Argentina - Mexic, ora 21:00
30 noiembrie
Polonia - Argentina, ora 21:00
Arabia Saudită - Mexic, ora 21:00
 
Grupa D
 
22 noiembrie
Danemarca - Tunisia, ora 15:00
Franța - Australia, ora 21:00
26 noiembrie
Tunisia - Australia, ora 12:00
Franța - Danemarca, ora 18:00
30 noiembrie
Tunisia - Franța, ora 17:00
Australia - Danemarca, ora 17:00
 
Grupa E:
 
23 noiembrie
Germania - Japonia, ora 15:00
Spania - Costa Rica, ora 18:00
27 noiembrie
Japonia - Costa Rica, ora 12:00
Spania - Germania, ora 21:00
1 decembrie
Japonia - Spania, ora 21:00
Costa Rica - Germania, ora 21:00
 
Grupa F:
 
23 noiembrie
Maroc - Croația, ora 12:00
Belgia - Canada, ora 21:00
27 noiembrie
Belgia - Maroc, ora 15:00
Croația - Canada, ora 18:00
1 decembrie
Croația - Belgia, ora 17:00
Canada - Maroc, ora 17:00
 
Grupa G:
 
24 noiembrie
Elveția - Camerun, ora 12:00
Brazilia - Serbia, ora 21:00
28 noiembrie
Camerun - Serbia, ora 12:00
Brazilia - Elveția, ora 18:00
2 decembrie
Camerun - Brazilia, ora 21:00
Serbia - Elveția, ora 21:00
 
Grupa H:
 
24 noiembrie
Uruguay - Coreea de Sud, ora 15:00
Portugalia - Ghana, ora 18:00
28 noiembrie
Coreea de Sud - Ghana, ora 15:00
Portugalia - Uruguay, ora 21:00
2 decembrie
Coreea de Sud - Portugalia, ora 17:00
Ghana - Uruguay, ora 17:00
 
Optimi de finală
 
3 decembrie:
(49) Câștigătoarea Grupei A - Locul doi din Grupa B
(50) Câștigătoarea Grupei C - Locul doi din Grupa D
4 decembrie:
(52) Câștigătoarea Grupei D - Locul doi din Grupa C
(51) Câștigătoarea Grupei B - Locul doi din Grupa A
5 decembrie:
(53) Câștigătoarea Grupei E - Locul doi din Grupa F
(54) Câștigătoarea Grupei G - Locul doi din Grupa H
6 decembrie:
(55) Câștigătoarea Grupei F - Locul doi din Grupa E
(56) Câștigătoarea Grupei H - Locul doi din Grupa G
 
Sferturi de finală
 
9 decembrie:
(58) Câștigătoarea meciului 53 - Câștigătoarea meciului 54
(57) Câștigătoarea meciului 49 - Câștigătoarea meciului 50
10 decembrie:
(60) Câștigătoarea meciului 60 - Câștigătoarea meciului 56
(59) Câștigătoarea meciului 51 - Câștigătoarea meciului 52
 
Semifinale
 
13 decembrie:
Câștigătoarea meciului 57 - Câștigătoarea meciului 58
14 decembrie:
Câștigătoarea meciului 59 - Câștigătoarea meciului 60
 
Finala mică
 
Sâmbătă, 17 decembrie

Finala mare
 
Duminică, 18 decembrie.
Urmareste-ne pe Google News

Ti-a placut articolul?

Comentarii