19:43 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Denis Drăguş a stabilit, cu un eurogol, victoria României cu Danemarca. Cinci fotbalişti de la FC Viitorul au jucat!

26 Mar, 2019 10:43 1809 Marime text
În partida amicală pe care Naționala de tineret a României a disputat-o în Spania, la Marbella, împotriva Danemarcei Under-20, scor 1-0, au evoluat numai puțin de cinci componenți ai echipei FC Viitorul, subliniază fcviitorul.ro.

Selecționerul României, Mirel Rădoi, i-a introdus din primul minut pe Radu Boboc și Denis Drăguș, iar acesta din urmă a și înscris singurul gol al partidei, în minutul 42, cu un șut formidabil de la 16 metri, la vinclul porții daneze.

În repriza secundă pe teren au intrat și ceilalți trei jucători de la FC Viitorul, Virgil Ghiță, Carlo Casap și Andrei Ciobanu.

De asemenea, tot în acest meci pentru România U-21 au evoluat alți trei jucători crescuți la Academia Gheorghe Hagi: Cătălin Căbuz, Dragoș Nedelcu și Florinel Coman.

Cum au evoluat jucătorii FC Viitorul:

Radu Boboc - fundaș stânga, a fost titular și a evoluat până în minutul 45.

Denis Drăguș - folosit extremă stângă, a fost titular și a  evoluat până în minutul 60. A marcat un gol în minutul 42, cu un șut la vinclu de la 16 metri.