17:42 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Debut cu dreptul in retur

01 Mar, 2010 04:26 1868 Marime text

farul.jpgFC Farul a învins pe teren propriu formaţia Dunărea Giurgiu cu scorul de 2-0 (1-0), meci contând pentru prima etapă a returului Ligii a II-a. „Marinarii" au deschis scorul în minutul 20. Matei centrează de pe partea stângă iar Ben Teekloh trimite cu capul în poarta giurgiuvenilor. Farul a stabilit scorul final în ultimele momente ale jocului, când Tehnicianul Ştefan Stoica a început acest meci cu formula: Vlas - Măţel, Ninu, Larie, Gaston Mendy - Diogo Andrade (minutul 59 - Doicaru), Ben Teekloh, Bogdan Andone, Matei - Cristocea (minutul 87 - Păcuraru) - Chico Fernandes. Matei a înscris în poarta goală, după o ieşire neinspirată a portarului Dragne. În urma acestui rezultat, formaţia de pe litoral s-a apropiat la un singur punct de Victoria Brăneşti, echipă învinsă surprinzător la Snagov, cu 0-2, în timp ce Sportul Studenţesc a trecut pe primul loc, după victoria în faţa Concordiei Chiajna, scor 1-0.