16:31 08 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cum a fost sancţionat antrenorul Săgeţii Năvodari „Am trăit intens partida”

23 Sep, 2013 00:00 1016 Marime text
Săgeata Năvodari a tranşat în favoarea sa disputa de Liga 1 de la Constanţa cu echipa Corona Braşov, şi ea o nou-promovată. În urma acestui succes (1-0, gol Mera, în minutul 83), Săgeata a acumulat 11 puncte, iar în etapa viitoare, vineri, 20 septembrie, de la ora 20.30 (în direct la Digi Sport), va întâlni în deplasare U Cluj, o altă formaţie cu care năvodărenii sunt în luptă directă pentru evitarea retrogradării. „Meciul contra Coronei a avut două reprize diferite. În prima discutasem să punem presiune pe adversar, dar nu am reuşit acest lucru, deşi am jucat mai bine decât braşovenii. După pauză, am făcut ce trebuia să facem din primul minut. Am ţinut adversarul în terenul său şi ne-am creat multe ocazii, dar am ratat mult.

Corona a fost bine pregătită, s-a aglomerat bine, dar asta câteodată nu ajunge, mai trebuie să şi joci şi să pui probleme. A fost greu să-i remontez psihic pe băieţi după 0-5 cu Steaua. A fost un eşec în care toţi am greşit. Pe undeva, am fost umiliţi”, a declarat antrenorul Săgeţii, Tibor Selymeş. În repriza a doua, principalul năvodărean şi-a condus echipa din tribună, întrucât a fost eliminat de arbitru. „Nu ştiu de ce m-a dat afară, poate am ieşit prea mult din spaţiul tehnic. Se întâmplă însă. M-a eliminat foarte uşor, la a doua depăşire a spaţiului. Am trăit intens partida, pentru că era o confruntare de şase puncte. Noi am făcut 11, ei au rămas cu unul, i-am ţinut sub noi. Nu-i rău pentru o nou-promovată să facă 11 puncte în opt meciuri”, a mai spus fostul internaţional român.