11:30 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Constanța Ciclistul Mihnea Harasim, campion național pe șosea la categoria Under-23 (GALERIE FOTO)

26 Jun, 2023 14:54 1296 Marime text

O nouă performanță a ciclistului Mihnea Harasim, de la CSM Constanța, care a urcat pe podium și la Campionatele Naționale de Șosea și Paraciclism de la Agnita (județul Sibiu).

Tânărul sportiv a cucerit aurul la fond și argintul la contratimp individual, la categoria de vârstă Under-23.

Un alt reprezentant al CSM Constanța, cadetul Matei Paris, a avut și el evoluții bune.

Performanță, după performanță! Ciclistul constănțean Mihnea Harasim este campion național pe șosea la categoria U23, în proba de Fond 160km!

Sportivul legitimat la CSM Constanța a fost unul dintre laureații Campionatelor Naționale de Șosea și Paraciclism de la Agnita (județul Sibiu), unde a obținut, pe lângă medalia de aur de la Fond, și o medalie de argint în proba de Contratimp Individual 40km.

Cadetul Matei Paris a avut evoluții bune, reușind un loc 5 la Fond 60km și un loc 7 la Contratimp Individual 10km.

Din delegația clubului nostru au mai făcut parte juniorul Alexandru Ulier și antrenorii Victor Bănescu și Filip Grigorescu.

Felicitări, tuturor! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța)

Ciclistul Mihnea Harasim, câștigător în Turul Municipiului Deva, la contratimp. Clasare bună și pentru Matei Paris (GALERIE FOTO)