17:36 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Năvodari a ocupat locul al treilea la turneul de la Belgrad

22 Jun, 2017 19:18 3062 Marime text
Vicecampioana Diviziei Naționale de Seniori la rugby, CS Năvodari a revenit acasă, după ce a participat la o nouă ediție a turneului internațional de rugby în 7 la Belgrad.

Au participat șase formații, împărțite în două grupe de câte trei echipe, iar meciurile s-au disputat pe o vreme neprielnică, din cauza ploii.

În grupă, CS Năvodari a dispus de Partizan Belgrad cu 21-5 și a cedat cu Steaua Roșie Belgrad, scor 12-21.

Clasată pe locul secund în grupă, formația dobrogeană a jucat finala mică pentru locul al treilea cu sârbii de la VRK Vrsac, ocupanta locului al doilea din cealaltă grupă.

Echipa antrenată de Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase a câștigat cu 25-14 și a obținut cupa pentru locul al treilea.

A fost o pregătire bună pentru formația noastră, în perspectiva turneului de rugby în 7 din Divizia Națională, care se va disputa la Năvodari pe 19 august.

Sursa text și foto: csnavodari.ro