Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:32 17 06 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constanţa Silviu Streinu şi Robert Orbocea au câştigat, prin KO, în main-event la gala Urban Legend 7 All Stars (galerie foto)

ro

26 May, 2019 15:37 1287 Marime text
Sala Sporturilor din Constanţa a găzduit ediţia a şaptea a galei de sporturi de contact Urban Legend.

Evenimentul internaţional a fost organizat de promoţia constănţeană Urban Legend, în colaborare cu biroul de impresariat sportiv Super Pro.

Au urcat în ring, pe lângă luptători cunoscuţi din Constanţa şi din alte oraşe ale ţării, cinci sportivi din Olanda şi unul din Republica Moldova.

Reuniunea Urban Legend 7 All Stars a cuprins 16 partide, 13 pe reguli de K-1, una de box şi două de MMA Strike.

Rezultate:

K-1

categ. -75 kg - Octavian Cocoş Wind Extreme Constanţa) - Marian Preşa (Ashihara Ovidiu) – victorie Cocoş prin KO în repriza a treia;
categ. 75 - Robert Craiu (MMA Tulcea) - Denis Derviş (Sharks Gym Constanţa) – victorie Derviş prin KO în repriza a doua;
categ. -67 kg - Marius Cimpoeru (Respect Gym Bucureşti) - Marius Datcu (Urban Legend Academy Constanţa) – victorie Cimpoeru prin abandon în repriza a doua;
categ. 85 kg - Robert Dorin (OSS Fighters) - Vasile Amariţei (Scorpion Hârlău) – victorie Amariţie la decizie;

box

categ. -80 kg - Dumitru Lungu (Mangalia) - Andrei Tohăneanu (Sharks Gym Constanţa) – victorie Tohăneanu la puncte;

K-1

categ. 65 kg - Richie Van Dijk (Olanda) - Marius Breazu (Absoluto Cotroceni) – victorie Van Dijk prin abandon în repriza a doua;
categ. 70 kg - Ionuţ Laszlo (Corona Braşov) - Ştefan Orza (Sharks Gym Constanţa) – victorie Orza prin KO în repriza a doua;
categ. 67 kg - Darryl Verdonk (Olanda) - Constantin Luis David (Absoluto Cotroceni) – victorie Verdonk prin abandon în repriza a doua;
categ. 95 kg - Nicolae Garbuz (Republica Moldova, club Akatsuki Bucureşti) - Vlăduţ Ungureanu (Sharks Gym Constanţa) – victorie Ungureanu la decizie;
categ. 77 kg - Mădălin Chirovan (APP Buzău) - Cristian „The Legend“ Stoica (Urban Legend Academy Constanţa) – victorie Stoica prin KO în repriza a doua;

MMA Strike

categ. 95 kg - Alexandru Panţuru (Preda Fight) - Ionuţ Cireşescu (MMA Tulcea) – victorie Panţuru prin abandon în repriza întâi;
categ. +95 kg - Dumitru Ţîră (Corona Braşov) - Silviu Streinu (Urban Legend Academy Constanţa) - main-event – victorie Streinu prin KO în repriza întâi;

K-1

categ. 95 kg - Cristian Ceacea (MMA Tulcea) - Robert Orbocea (Sharks Gym Constanţa) - main-event – victorie Orbocea prin KO în repriza întâi
categ. 75 kg - Nasser Essalhi (Olanda) - Eduard Chelariu (Sharks Gym Constanţa) – victorie Essalhi la decizie;
categ. 71 kg - Tommy Schoonis (Olanda) - Mădălin Crăciunică (Urban Legend Academy Constanţa) – victorie Crăciunică la decizie.
categ. +95 kg – Max Van Gelder (Olanda) – Ionuţ Spătărelu (Respect Gym Găeşti) – victorie Van Gelder în prima repriză.  

Sursa foto: Facebook

Ti-a placut articolul?

Comentarii