02:41 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis a cedat in fata "marinarilor"

29 Jan, 2005 00:00 784 Marime text
Farul Constanta a castigat ieri dimineata cu scorul de 2-1 meciul amical disputat impotriva divizionarei B, Callatis Mangalia. Partida disputata ieri dimineata, cu incepere de la ora 11.00, pe stadionul CFR a fost una echilibrata, Farul reusind sa inscrie golul victoriei cu doar un sfert de ora inainte de finalul intalnirii. Cristocea a marcat primul gol in minutul 11, dar oaspetii antrenati de Imilian Serbanica au reusit egalarea inainte de sfarsitul primei reprize. In minutul 75, Mihai Baicu a reusit sa marcheze pentru 2-1, rezultat care nu s-a mai modificat pana la fluierul final. In aceasta intalnire, antrenorul Petre Grigoras a folosit urmatorii jucatori: repriza I - Curca, Morarasu, Barbu, Schiopu, Florea, Gurita, Lungu, Usurelu, Todoran, Cristocea, V. Gheorghe; repriza a II-a - Unchias, Farmache, Morarasu, Schiopu, Florea, R. Iacob, I. Posteuca, Voiculet, Tasente (tineret FC Farul, 18 ani), Doicaru, Baicu. Dupa meci, Grigoras le-a dat drumul acasa elevilor sai, acestia urmand sa revina la antrenamente luni dimineata. De mentionat faptul ca fundasul camerunez Ernest Essombe a parasit ieri Romania, intrucat Farul a decis ca nu are nevoie de fostul jucator al lui RC Lens. Miercuri, Farul va disputa un nou amical, de data aceasta in deplasare, cu divizionara B, Dunarea Calarasi. Vineri, "marinarii" vor merge in capitala pentru efectuarea unei vizite medicale si probabil vor juca un nou meci de pregatire cu o echipa din Bucuresti.