00:38 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Copa del Rey)/Sevilla a eliminat Barcelona (video)

14 Jan, 2010 13:27 1547 Marime text

barcelona.jpgSucces inutil pentru Campioana Europei pe terenul lui FC Sevilla. Golul lui Xavi, din minutul 64 s-a dovedit insuficient pentru catalani care pierduseră în tur cu 1-2 şi au ratat astfel pătrunderea în sferturile de finală. În ciuda ocaziilor ratate de Barcelona, calificarea Sevillei, o adevărată piază rea pentru deţinătoarea trofeului, a fost una normală după aspectul celor două manşe.

Rezumat Sevilla - Barcelona 0-1:

Celelalte rezultate din optimi: Racing Santander - Alcorcon (D3) 0-0, în tur 3-2, Deportivo La Coruna - Valencia 2-2 (Filipe Luis '50, Juan Rodriguez '71 / Zigici '10, '29), în tur 2-1, Osasuna Pamplona - Hercules Alicante (D2) 1-0 (Masoud '48), în tur 1-2, Getafe - Malaga 5-1 (Soldado '15, '49, Rafa '30, Pedro Leon '53, Parejo '79 / Juanmi '63), în tur 1-2.

Partidele Real Mallorca - Rayo Vallecano (în tur 1-2) şi Atletico Madrid - Recreativo Huelva (în tur 0-3) sunt programate diseară.