Rezultate Candidaţii la funcţia de inspector şcolar general adjunct al ISJ Constanţa au picat examenul
Rezultate: Candidaţii la funcţia de inspector şcolar general adjunct al ISJ Constanţa au picat examenul
05 Apr, 2017 13:03
ZIUA de Constanta
4814
Marime text
4814
Marime text
La examenul pentru ocuparea postului de inspector şcolar general adjunct al Inspectoratului Școlar al Județului Constanța, care a avut loc azi la Ministerul Educaţiei, cele trei candidate au picat.„Din păcate am picat. Şi eu, şi colegele mele“, a declarat Adriana Gheorghe.
Reamintim că la concurs au participat trei candidați, și anume: Daniela Diaconu, de la Liceul Callatis din Manglia, Anca Dragomir, de la Școala Gimnazială nr. 29, și Adriana Gheorghe.
Astăzi, la sediul Ministerului Educaţiei a avut loc concursul pentru ocuparea funcţiei de inspector şcolar general adjunct, din Constanţa. Concursul s-a organizat în baza Metodologiei de organizare şi desfăşurare a concursului pentru ocuparea funcţiilor de inspector şcolar general, inspector şcolar general adjunct din inspectoratele şcolare şi director al casei corpului didactic, aprobată prin OMECTS nr. 5557/7 octombrie 2011, cu modificările şi completările ulterioare.
Citeşte şi Trei candidați, în competiție pentru postul de director adjunct al Inspectoratului Școlar al Județului Constanța
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


