Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
09:53 28 06 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Soțul ministrului italian al Familiei, dat dispărut după ce a căzut într-un lac

ro

28 Jun, 2026 08:27 212 Marime text
foto: unsplash
 
  • Soțul Eugeniei Roccella, ministrul italian al familiei, este dat dispărut în lacul Vico, situat la circa 80 km nord-vest de Roma, au relatat sâmbătă seara mass-media italiene.

Soțul Eugeniei Roccella, ministrul italian al familiei, este dat dispărut în lacul Vico, situat la circa 80 km nord-vest de Roma, au relatat sâmbătă seara mass-media italiene, notează AFP, conform Agerpres.

Luigi Cavallari se afla la bordul unei ambarcațiuni împreună cu soția sa când a dispărut în apă fără să reapară.

Nu este clar deocamdată dacă bărbatul a căzut în apă din neatenție ori s-a aruncat intenționat pentru a se răcori de căldura zilei.

La fața locului au intervenit de urgență polițiști și scafandri ai serviciului de pompieri.

Luigi Cavallari, inginer și profesor universitar, și Eugenia Roccella au sărbătorit în martie 50 de ani de căsnicie.



Citește și:

Aleksandar Vucic își anunță demisia și convocarea alegerilor anticipate în Serbia

Ti-a placut articolul?

Comentarii