Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
15:54 10 10 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alertă în Timișoara! Un bărbat a încercat să dea foc mașinii într-o benzinărie

ro

10 Oct, 2025 11:27 223 Marime text





Noaptea trecută, Timișoara a fost la un pas de un dezastru. La stația OMV din apropierea Gării de Nord, un bărbat a încercat să-și incendieze autoturismul chiar în incinta benzinăriei, punând în pericol viețile celor aflați în proximitate.

Individul a venit să alimenteze, dar în loc să umple rezervorul a luat furtunul și a început să stropească vehiculul cu benzină. Totul s-a petrecut în câteva clipe, iar riscul unei explozii era uriaș, relatează știripesurse.ro.

Un agent de pază a observat gestul și a reacționat imediat. L-a oprit pe bărbat și a alertat poliția, în timp ce angajații au tăiat alimentarea la pompe pentru a preveni o catastrofă. Oamenii legii au ajuns rapid și l-au ridicat pe șofer pentru audieri.

Primele verificări au scos la iveală un tablou și mai grav: bărbatul nu avea permis de conducere, se afla sub influența alcoolului și le-ar fi spus polițiștilor că era „supărat pe viață”.

Citește și
Știri Constanța UPDATE. Incendiu la o anexă a unei gospodării în Fântânele
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii