Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:46 27 01 2021 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Componenţa comisiilor de specialitate din cadrul Consiliului Județean Constanța

ro

14 Nov, 2020 00:00 1733 Marime text
  • Consiliul Județean Constanța a aprobat în ședința din această săptămână constituirea comisiilor de specialitate
  • Comisiile de specialitate adoptă avize cu majoritate simplă
  • În urma propunerilor au fost votată și componența acestora

Consiliul Județean Constanța a aprobat în ședința din această săptămână constituirea comisiilor de specialitate ale Consiliului Județean Constanța pentru mandatul 2020 – 2024.
 
Comisiile de specialitate au următoarele atribuții principale:
- analizează proiectele de hotărâri ale Consiliului Județean din domeniul lor de activitate
- întocmesc avize asupra proiectelor de hotărâri și asupra problemelor analizate, pe care le prezintă Consiliului Județean
- îndeplinesc orice alte atribuții stabilite prin regulamentul de organizare și funcționare a Consiliului Județean sau însărcinări date prin hotărâri ale Consiliului Județean, dacă acestea au legatură cu activitatea lor
Comisiile de specialitate adoptă avize cu majoritate simplă.
 
În urma propunerilor au fost votate comisiile de specialitate care au următoarea componență:
 
Comisia pentru Relația cu Societatea Civilă și O.N.G.-uri: Pîrvulescu Florin , Dragnea Marilena, Ciobănel Marius Costel și  Donțu Gheorghe;
 
Comisia de Buget – Finanțe: Topolog Geanina Ionela, Bucovală Enache, Scrieciu Mihaela Antoanela, Dordea Andrada și  Țuțuianu Marius Horia;
 
Comisia pentru Investiții, Patrimoniu, Infrastructură și Urbanism: Gima Stelian, Popa Liviu, Topolog Gianina Ionela, Enciu Petre și Ciobanu Cosmin;

 
Comisia pentru Mediu și Agricultură: Ilie Cătălin Costel, Bădilă George, Tănase Leonard Florin, Mîrșu Alexandru și Filipescu Răzvan;
 
Comisia Juridică, Ordine Publică și Situații de Urgență: Crușoveanu Marian, Constantinescu Dana Mariana, Opreanu Dorin Dumitru, Dragnea Marilena și Palaz Claudiu Iorga;
 
Comisia pentru Sănătate si Protecție Socială: Zahariuc Florin Cristian, Bola Alexandru Bogdan, Dima Alexandru Cristian, Enciu Petre și Rizea Vasile;
 
Comisia pentru Educație, Sport, Tursim și Tineret: Guteanu Stere, Ilie Cătălin Costel, Nedelcu Edwuard Ilyus, Gheorghe Adriana și Drăgan Leonard;
 
Comisia pentru Cultură, Culte, Monumente: Geafer Dincer, Negoi Remus Eugen, Bercaru Nicoleta, Petre Marius Liviu și Chiriac Ștefan Cristian.
 
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii