Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
18:11 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Universitatea „Ovidius” Constanța angajează portar. Ce condiții trebuie să îndeplinești?

ro

05 Oct, 2023 13:07 1068 Marime text

Universitatea „Ovidius” Constanța a publicat astăzi, 5 octombrie 2023, un anunț prin care informează că scoate la concurs 5 posturi de portar M/G în cadrul Biroului Pază.

Condiții specifice necesare în vederea participării la concurs și a ocupării funcțiilor contractuale sunt:
• Studii necesare: Studii generale – minim 8 clase;
• Nu se solicită vechime în muncă;
• Atestat profesional conf Legii 333/2003-R pentru Agent de Pază (sunt exceptate de la obligația obținerii certificatului de absolvire a cursului de calificare profesională persoanele care dețin un certificat de competențe profesionale, dobândit potrivit legii, și care fac dovada că au avut calitatea de polițist sau cadru militar, ori au avut, pentru o perioadă de cel puțin un an calitatea de soldat sau gradat voluntar).
• Să nu fie înscris în cazierul judiciar

Alte competențe și atribuții (aptitudini, abilități, cunoștințe, alte cerințe):
• capacitate de a lucra în echipă;
• aptitudini de organizare a activității;
• abilități de comunicare;
• adaptabilitate, spirit de observație;
• putere de concentrare, rezistență la efort intelectual;
• abilități cognitive de organizare a informațiilor, de analiză critică și înțelegere scrisă și verbală;
• seriozitate, punctualitate, amabilitate, simț etic, integritate, confidențialitate, loialitate, corectitudine

Calendarul concursului:
05.10.2023 Publicare anunț
06.10.2023-19.10.2023 Depunere dosare de concurs
20.10.2023 Selecția dosarelor de concurs
23.10.2023 Afișarea rezultatelor la proba de selecţie a dosarelor de concurs
24.10.2023 Depunerea contestațiilor la proba de selecţie a dosarelor
25.10.2023 Soluționarea contestațiilor și afișarea rezultatelor
26.10.2023 Proba scrisă – ora 10, bld. Mamaia nr.124 și afișarea rezultatelor la proba scrisă
27.10.2023 Depunerea contestațiilor la proba scrisă
30.10.2023 Soluționarea contestațiilor la proba scrisă și afișarea rezultatelor contestațiilor
31.10.2023 Proba de interviu -ora 10, bld. Mamaia nr.124 și afișarea rezultatelor la proba de interviu
01.11.2023 Depunerea contestațiilor la proba de interviu
02.11.2023 Soluționarea contestațiilor și afișarea rezultatelor contestațiilor
02.11.2023 – REZULTATE FINALE

Depunerea dosarelor de concurs se face la Direcția Resurse Umane și Salarizare – Serviciul Personal și Statistică – Cămin C1 – camera 14, B-dul Mamaia 124 cu programare la telefon 0241-606441. Data limită și ora până la care se pot depune dosarele de concurs : 19.10.2023, ora 16.

Detalii privind condițiile specifice și bibliografia de concurs sunt disponibile accesând pagina oficială a instituției noastre, https://www.univ-ovidius.ro/uoc/concursuri-angajare/tesa. Relații suplimentare la telefon 0241-606441.

PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:
Angajări la Universitatea Ovidius Constanța. Posturile pentru care se organizează concursul

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii