Surse Iliescu tună şi fulgeră pe strategia de "furat" primari a lui Dragnea şi Ponta
Surse: Iliescu tună şi fulgeră pe strategia de "furat" primari a lui Dragnea şi Ponta
03 Nov, 2014 21:58
ZIUA de Constanta
2834
Marime text
2834
Marime text
Ion Iliescu a răbufnit, duminică seara, la sediul PSD, chiar după închiderea urnelor, scrie nasul.tv, preluaând comisarul.ro. El i-a acuzat pe Dragnea şi Ponta că au transformat PSD într-un monstru. Ion Iliescu a venit extrem de nervos la partid şi a plecat în trombă. Refuzând să facă declaraţii la plecare. El i-a acuzat pe Dragnea şi Ponta că au transformat PSD într-un monstru care s-a îndepărtat de oameni, de valorile social-democrate. Că se laudă cu rezultate care sunt obţinute prin metode aflate la limita legalităţii şi că, într-o bună zi, toate acestea vor fi plătite cu vârf şi îndesat, scrie comisarul.ro.
Şeful de campanie al lui Ponta a încercat să liniştească apele, dar degeaba. Potrivit site-ului comisarul.ro, Dragnea a încercat să-l tempereze pe Iliescu, spunându-i că dracul nu este aşa de negru cum pare şi că rezultatul este bun. Însă asta l-a enervat şi mai tare pe fostul preşedinte. Aşa că, Iliescu, spre stupoarea tuturor, l-a făcut nesimţit şi impertinent, aducându-i aminte că au luat 400 de primari. ,,Pentru că te văd foarte deştept, Liviule, care era scorul fără primarii ăştia?”, a tunat Iliescu. El a lansat şi un avertisment dur: ,,Aţi creat un monstru. Să nu uitaţi ce vă spun, dacă pierdeţi alegerile, partidul se va pulveriza. Nimeni nu vă va mai ierta!”
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


