Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
18:23 06 02 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

ISU Dobrogea nu a găsit diriginte de șantier pentru subunitatea de pompieri din Eforie! Iată de ce (DOCUMENT)

ro

06 Feb, 2026 17:00 153 Marime text
Foto ilustrativă - sursa: ZIUA de Constanța

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța a lansat, la finele anului trecut, o licitație publică pentru achiziția serviciilor de asistență tehnică – dirigenție de șantier pentru lucrările aferente obiectivului de investiții „Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Dobrogea» al județului Constanța”, însă fără succes.
 
Instituția a anunțat la data de 5 februarie 2026 că nu a fost atribuit contractul, întrucât la data limita de depunere a ofertelor niciunul dintre ofertanții înscriși nu a criptat oferta financiară sau nu a răspuns la toți factorii de evaluare electronici.
 
Potrivit anunțului, autoritatea contractantă oferea suma de 27.876,00 lei fără TVA pentru achiziția unor servicii de asistență tehnică - dirigenţie de şantier asigurată de personal tehnic specializat, autorizat conform prevederilor Ordinului ministrului dezvoltării regionale și turismului nr.1496/2011, pentru realizarea în bune condiții a obiectivului de investiții "Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență "Dobrogea" al județului Constanța" din localitatea Eforie Sud.
 
În secțiunea Documente poate fi parcurs anunțul
 

PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

 
Citește și:
Investiție majoră în siguranța Dobrogei ISU Constanța și ISU Tulcea își înnoiesc flotele de autospeciale prin acord-cadru IGSU (DOCUMENT)

 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii