Peste 200 de plante de cannabis decoperite de procurorii DIICOT
Peste 200 de plante de cannabis decoperite de procurorii DIICOT
09 Aug, 2016 15:55
ZIUA de Constanta
1694
Marime text



În cauză există suspiciunea rezonabilă că începând cu luna mai suspectul T.M.A a constituit un grup infracţional organizat la care au aderat ulterior mai multe persoane şi care a avut scop cultivarea,supravegherea și îngrijirea unei plantaţii de cannabis.
În urma investigaţiilor efectuate în cauză s-a constatat că înființarea culturii a avut loc într-un solar amplasat în curtea unui imobil achiziționat de către liderul grupului infracţional, situat pe raza comunei Nicolae Bălcescu, într-o zonă izolată, fiind monitorizată în permanenţă de către doi membri ai grupului infracţional organizat ce locuiau într-o rulotă campată în curtea respectivă.
Cu ocazia perchezițiilor domiciliare au fost identificate, printre altele, circa 256 plante de cannabis.Valoarea aproximativă a cantității de substanță interzisă ce urma să fie produsă de plantația depistată este de minim 100.000 euro.
.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii