Liviu Dragnea - „Eu n-am beneficiat de imunitate și nici nu vreau să beneficiez”
Liviu Dragnea - „Eu n-am beneficiat de imunitate și nici nu vreau să beneficiez”
20 Sep, 2016 20:26
ZIUA de Constanta
2936
Marime text
2936
Marime text
În cursul zilei de astăzi, președintele PSD Liviu Dragnea a ajuns la Înalta Curte de Casație și Justiție, unde se judecă un nou termen în dosarul în care este acuzat de instigare la abuz în serviciu.La intrare în sediul ÎCCJ, a apus că nu a beneficiat de imunitate.
„Eu n-am beneficiat de imunitate și nici nu vreau să beneficiez și am mai spus-o, dacă vom reuși vreodată în România să modificăm Constituția și nu numai în sensul acesta, ci și în alte prevederi, trebuie scoase toate imunitățile, inclusiv a președintelui, dacă vorbim de principiul 'nimeni să nu fie deasupra legii'”, a spus, citat de Agerpres, Liviu Dragnea.
Întrebat de jurnalişti dacă ar trebui să existe o lege pentru cei condamnați definitiv care să interzică ocuparea anumitor funcții de către aceștia, a precizat că, dacă apare o astfel de lege, o va respecta „cu drag”.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


