16:29 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ianis Hagi a debutat la Fiorentina în Serie A

23 Oct, 2016 19:12 1867 Marime text
Tânărul fotbalist constănţean Ianis Hagi a debutat la Fiorentina în Serie A, evoluând din minutul 76 al meciului câștigat cu 5-3 în deplasare în fața lui Cagliari, astăzi, în cadrul etapei a 9-a.

Ianis Hagi, care ieri a împlinit 18 ani, este legitimat din vară la Fiorentina. După acest rezultat, echipa este în clasament pe locul 10, cu 12 puncte, având un meci mai puțin disputat. Poarta grupării viola a fost apărată, ca de obicei, de Ciprian Tătărușanu.

Vlad Chiricheș a privit de pe banca de rezerve succesul lui Napoli la Crotone (2-1). Gazdele l-au folosit din minutul 46 pe Adrian Stoian, iar Valentin Cojocaru a fost rezervă.

Ștefan Radu nu a fost în lotul lui Lazio, care a remizat pe terenul lui Torino (2-2).

Inter este în cădere liberă în Serie A, unde a ajuns la trei înfrângeri consecutive, duminică înclinându-se la Bergamo, împotriva Atalantei (1-2). Această serie neagră face ca postul antrenorului Frank de Boer să fie în mare pericol. Inter, cu 11 puncte, se află pe poziția a 13-a.