UPDATE Carambol rutier în Lumina, județul Constanța. Intervine elicopterul SMURD
UPDATE: Carambol rutier în Lumina, județul Constanța. Intervine elicopterul SMURD
21 Mar, 2019 15:16
ZIUA de Constanta
7584
Marime text
7584
Marime text
Un carambol rutier s-a produs joi după-amiază, în localitatea Lumina. Patru autoturisme au fost implicate în eveniment. La fața locului intervine elicopterul SMURD.Potrivit IPJ Constanța, din primele informații, cauza producerii accidentului ar fi fost neacordarea de prioritate. O persoană a fost rănită.
SAJ Constanța transmite că, victima este conștientă și prezintă traumatism cranio-cerebral. Bărbatul a fost preluat de elicopterul SMURD și transportat la spital.
UPDATE, ora 16.08: Oficial de la IPJ Constanța. La ora 14:35, un bărbat, în avârstă de 49 ani, a condus un autoturism, pe DN22, în localitatea Lumina, iar în momentul în care a iesit din curtea unei vulcanizări cu intenţia de a traversa drumul naţional, pe fondul neacordării de prioritate, la intersecţie cu DJ 226, a intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un barbat, de 19 ani, pe DN 22, dinspre Ovidiu către Tulcea.
În urma coliziunii, al doilea auto a fost proiectat către dreapta, unde a intrat în coliziune cu alte două autoturisme, ambele aflandu-se oprite pe DJ 226 la intersecţie cu DN 22.
A rezultat vătămarea corporală uşoară a primului conducător auto.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
- Ștromeleag 21 Mar, 2019 20:41 Cate accidente trebuie sa se mai produca si cati oameni trebuie sa mai moara , ca sa se faca dracului sensul ala giratoriu, semafor, sau ce mortzii lor trebuie sa faca pentru a opri carnagiul pe soselele patriei. Puneti balize/parapeti din plastic umplute cu nisip sa rezolvati treaba macar provizoriu, 'ra-ti ai dreak de panarame
- Chirita Valentin 21 Mar, 2019 15:44 Nu exista o luna în care sa nu fie accident la intersecția asta și tot noi trebuie sa facem petiții, sa le milogim sa facă un rahat de sens giratoriu
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


