08:04 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Săgeata Năvodari, remiză la Suceava

21 Sep, 2014 12:46 1733 Marime text
Săgeata Năvodari a început cum nu se putea mai bine meciul cu Rapid CFR Suceava, veritabil derby al etapei a patra a ligii secunde la fotbal, confruntare desfăşurată sâmbătă, pe stadionul din Areni. Echipa din nordul litoralului a deschis scorul încă din primul minut, Ganea reuşind concretizeze un contraatac şcoală, cu un şut superb, de la 18 metri, direct în vinclul porţii apărate de Rohetki. Sucevenii, care au un start de sezon foarte bun, au reacţionat imediat, iar Negru a restabilit egalitatea după doar cinci minute, după ce Matei l-a găsit complet liber în centrul careului năvodărean. După acest start furtunos, jocul s-a “aşezat”, iar până la pauză tabela a rămas neschimbată, deşi gazdele au mai irosit câteva ocazii clare de a înscrie, însă ori atacanţii adverşi n-au găsit ţinta, ori Albuţ a intervenit salvator. Cu trei victorii după primele trei etape, Săgeata şi-a dorit foarte mult să continue seria victoriilor, dar misiunea oaspeţilor n-a fost deloc uşoară. La reluare, Albuţ şi-a mai salvat echipa în două rânduri, înainte ca Săgeata să treacă din nou în avantaj. În min.65, Vezan a centrat din întoarcere, iar Velescu, încercând să respingă, a deviat cu capul în propria poartă. Din păcate pentru oaspeţi, nici de această dată bucuria n-a durat foarte mult, sucevenii egalând, în min.72, graţie execuţiei de fineţe a lui Matei, care l-a surprins cu un lob, din lateral dreapta, pe Albuţ. Până la final, ambele echipe ar fi putut înclina balanţa, însă intervenţiile celor doi portari sau… imprecizia, au păstrat egalitatea până la final, 2-2. După patru etape, în clasament, pe primul loc a urcat Academica Piteşti, cu 10 puncte (golaveraj 7-1), urmată de Săgeata Năvodari, cu acelaşi număr de puncte, dar golaveraj inferior (6-3). În etapa viitoare, sâmbătă, 27 septembrie, Săgeata Năvodari primeşte vizita celor de la SC Bacău.