22:15 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Lupii galbeni au învins Săgeata

20 Oct, 2013 13:35 1701 Marime text
Petrolul a câştigat partida cu Săgeata Năvodari la scor de neprezentare, 3-0, însă meciul nu a fost atât de uşor, ploieştenii tremurând serios spre finalul partidei. După un început bun, „Lupii galbeni” şi-au creat mai multe oportunităţi de a marca, iar golul nu a întârziat să apară. Fostul rapidist Teixeira este cel care a deshis scorul. Odată ieşiţi de la cabine, jucătorii antrenaţi de Tibor Selymes au arătat o altă faţă şi au reuşit să-şi maseze adversarii în propria jumătate. Ousmane N’Doye l-a pus la treabă pe portarul ploieştenilor, care a şi fost salvat de transversală la o torpilă a senegalezului de la 20 de metri. În ciuda acestor ocazii, „Lupii galbeni” au mai punctat în minutul 85 prin francezul Boudjemaa şi Romario Pires în ultimul minut al partidei. După acest meci, Petrolul Ploieşti urcă pe locul secund cu 22 de puncte, în timp ce Săgeata Năvodari este pe locul 11, cu 12 puncte.