02:17 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Derby-ul rundei a 9-a din liga secundă la fotbal s-a disputat la Năvodari (video)

25 Oct, 2012 14:31 2567 Marime text
litoral_tv_sigla.jpgDupă dușul rece suferit la Ploiești în meciul cu Sportul Studențesc, jucătorii și antrenorii de la Săgeata Năvodari au privit cu toată seriozitatea disputa cu CS Otopeni. Echipa pregătită de Aurel Șunda a pornit ca din pușcă și după două minute de joc tabela de marcaj suferise prima modificare. Sergiu Bar a reluat din apropiere un balon respins în față de portarul advers la lovitura de cap trimisă de Dorel Zaharia. După acest început în forță meciul s-a mai echilibrat, dar tot gazdele s-au arătat mai periculoase. Golul doi, cel care a consfințit victoria gazdelor, a fost marcat de Tigoianu, în minutul 78. O victorie muncită dar meritată, care aduce încă trei puncte în visteria echipei din nordul litoralului. Săgeata a ajuns la un total de 14 puncte și a urcat un loc în clasament, devansând-o pe CS Otopeni grație golaverajului superior. În aceeași rundă, Dinamo II - Farul Constanța 4-0, CS Buftea - Dunărea Galați 2-2, Chindia Târgoviște - Rapid Suceava 2-0, meciul CF Brăila - FC Botoșani se dispută joi de la ora 15.00, iar Delta Tulcea, Sportul Studențesc și Unirea Slobozia au stat în această etapă.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Victor Nita

Sursa: Tvlitoral.ro