22:30 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Răduc a reuşit o dublă FC Farul s-a impus şi în amicalul cu Sparta Techirghiol. Meci cu goluri multe

11 Aug, 2016 00:00 5300 Marime text
Echipa de Liga a III-a FC Farul a susţinut, aseară, o nouă partidă de verificare, întâlnind în propriul fief Sparta Techirghiol, care joacă în Liga a IV-a. „Marinarii” s-au impus cu 6-1 (2-1), golurile fiind marcate de I. Lupu, V. Şicu (din 11 m), Ad. Cristea, Păun şi Răduc (2), respectiv Pavlicu.

Gazdele au deschis scorul rapid, Lupu punctând în minutul 1, însă au avut avantaj doar cinci minute, Sparta egalând. Farul a încheiat prima repriză cu 2-1, iar în partea secundă s-a distanţat, dar şi oaspeţii au avut câteva ocazii. FC Farul (antrenor, Mihai Guliu) a început meciul cu: Siminiceanu - Mărculescu, Ianuşi, Fl. Anca, Şuta - C.Ciobanu, E. Amet - V. Şicu, Caciandone, I. Lupu - Ad. Cristea. Au mai evoluat Gheorghete - Ad. Zaharia, Păun, T. Halep, Răduc, Gula, I. Costea şi Maşca. Sparta Techirghiol (antrenor, Mihai Bălău) a intrat pe teren din primul minut cu: Turlacu - Vânt, Morea, Olăriţă, Curtmemet - Pavlicu, Salas, Ioniţă, Stan, Popa - Petre. Au mai jucat Călin, Dicu, Milea şi Alexandru.

„A fost un antrenament bun, ceea ce ne-a şi interesat. Încercăm să găsim formula ideală pentru campionat. Dintre cei noi, mi-a plăcut în mod deosebit Adelin Cristea”, a declarat Mihai Guliu. Sâmbătă, de la ora 10.00, FC Farul întâlneşte într-un nou amical, pe stadionul „Farul”, Viitorul Fântânele (Liga a IV-a).

Tags: Mihai Lupu