07:28 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Penalty ratat la 0-0 FC Viitorul II a pierdut meciul cu Dunărea Călăraşi

19 Feb, 2016 00:00 1429 Marime text
Echipa secundă a FC Viitorul, FC Viitorul II, clasată pe locul opt în seria a doua a Ligii a 3-a, a pierdut cu 0-3 meciul amical disputat pe terenul sintetic din complexul Academiei Hagi contra Dunării Călăraşi, liderul seriei întâi a Ligii a 2-a.

Întâlnirea s-a întins pe durata a 105 minute, prima repriză având 60 de minute, iar cea de-a doua, 45 de minute. Pentru oaspeţi au marcat Daniel Vădrariu (69), Valentin Andrei (80) şi Gabriel Preoteasa (92). La 0-0, în minutul 17, FC Viitorul II a ratat un penalty, portarul Dunării Călăraşi, Cezar Lungu, apărând lovitura obţinută de Perju şi executată de Carlo Casap.

FC Viitorul II (antrenor, Cristian Cămui) a jucat cu: Tordai (61 Dur-Bozoancă) - Căpuşă (61 Rusu), Băluţă (61 Ghiţă), Kilyen (61 Piciu), Perju (61 Neciu) - Ciobanu (61 Boboc), Iani (61 Trancă), Dumitrescu (61 Manole) - Casap (61 Vâlcea; 82 Zamfirescu), Coman (61 Firan; 82 M. Ene), Măţan (61 Drăguş).

Dunărea Călăraşi (antrenor, Adrian Mihalcea) a început meciul în formula: C. Lungu - Ţenea, Panait, M. Popescu, Mureşan - S. Popescu, Matei, M. Chiţu - Vână, Bakally, Alami. Au mai jucat: G. Popa, Bumbac, Preoteasa, M. Ştefan, Vădrariu, V. Petre, V. Andrei, Săveanu, Kanoa, Săftescu, I. Tudor, Dincă, Nanou şi B. Tudor.

Sursa foto: Academia Hagi