06:49 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a invins Dunarea Galati

31 Jan, 2008 00:00 749 Marime text
Farul a invins, miercuri, formatia din Liga a II-a, Dunarea Galati, cu scorul de 3-0, intr-o partida amicala disputata la Constanta. Golurile formatiei antrenate de Ion Marin au fost marcate de Gerlem, Voiculet si Barbu. Ion Marin i-a introdus in teren pe Curca, Bacila, Barbu, Schiopu, Florea, Gerlem, Patrascu, Todoran, Voiculet, Chico si Gosic. Au mai jucat Farmache, Mala, Ben Teekloh, Nae, L Mihai II, Florea, Neaga. Pentru aceasta partida Ion Marin nu s-a putut baza pe serviciile lui Lungu, Gheara, Nanu si Mendy, din cauza unor probleme medicale, in schimb s-a aratat multumit de evolutia elevilor sai. "In prima repriza am jucat multumitor, dar in a doua am observat ca rezervele nu se ridica la valoarea titularilor", a afirmat antrenorul. Partida Farul - Dunarea Galati s-a disputat pe durata a 105 minute, prima repriza cumuland 60 de minute, iar cea de a doua 45 de minute. Echipa de le Litoral va pleca vineri intr-un stagiu de pregatire in Antalya.

Scris de: {autor}Paul SERBAN{/autor}