07:14 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Copos De 15-16 ani nu am vazut un Rapid mai slab decat astazi

29 Feb, 2008 00:00 585 Marime text
Actionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a declarat, miercuri, ca in ultimii 15 sau 16 ani echipa sa nu a evoluat atat de slab ca in meciul cu Unirea Urziceni, pierdut, miercuri, cu scorul de 0-1, rezultat in urma caruia detinatoarea Cupei Romaniei a fost eliminata in sferturile competitiei. Copos a admis ca Unirea Urziceni a jucat "mult mai bine" decat Rapid in partida de la Constanta, transmite corespondentul MEDIAFAX. "De 15-16 ani nu am vazut un Rapid mai slab ca astazi si imi pare foarte rau pentru suporteri, pentru cei care iubesc aceasta echipa. Este rusinos pentru Rapid, ii inteleg pe suporteri, sunt mai suparat decat ei, dar trebuie sa fim alaturi de antrenori si de echipa pentru a repara si a termina acest campionat", a spus Copos. Oficialul rapidist a precizat ca nu are solutii pentru problemele de la echipa. "Avem probleme mari la echipa, dar nu am solutii. Am incredere in Mircea Rednic, el a facut ca in tur sa fim pe locul doi, dar s-a intamplat ceva in iarna. Eu dau salarii de 100.000-200.000 de euro pe an, poate cele mai mari din Romania, eu le creez conditii, ce pot sa fac? Se pare ca cei din provincie se organizeaza mai bine, sunt mai seriosi. Am vazut ca nimeni nu voia sa ia banderola de capitan, inseamna ca se intampla ceva. Toti suntem vinovati", a declarat George Copos. Formatia Rapid Bucuresti, detinatoarea trofeului, a fost eliminata, miercuri, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a pierdut, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul disputat la Constanta, in compania echipei Unirea Urziceni. Unicul gol a fost marcat de Bogdan Mara in minutul 67. In acest meci, echipa Rapid a avut trei capitani: Vasile Maftei, care a iesit de pe teren accidentat, Daniel Pancu si Marius Constantin. Dupa iesirea lui Pancu de pe teren, in minutul 65, banderola i-a fost inmanata de Emil Dica lui Constantin, care in prima faza a refuzat sa o poarte, cedand, insa, la insistentele coechipierului sau.

Scris de: {autor}MFX{/autor}