Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
04:53 19 08 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Într-o săptămână, amenzi de peste 15.000 de lei date de jandarmii Grupării „Tomis”

ro

04 Mar, 2011 15:28 767 Marime text

În perioada 25 februarie - 04 martie, efectivele din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile „TOMIS" au participat la diferite misiuni, destinate menţinerii ordinii şi siguranţei publice precum şi combaterea faptelor cu caracter contravenţional şi infracţional, în mod independent, cât şi în cooperare cu Poliţia.

Cele mai importante au fost acţiunile punctuale în zonele cu risc criminogen ridicat pentru combaterea faptelor de natură penală şi contravenţională, punerea în executare a nouă mandate de aducere, acţiunile în colaborare cu lucrătorii R.A.T.C., dar şi acţiunile zilnice privind combaterea comerţului ilicit cu ţigări, alcool şi produse petroliere.

Jandarmii au mai participat la misiuni destinate menţinerii ordinii şi siguranţei publice precum şi a combaterii faptelor cu caracter contravenţional şi infracţional împreună cu lucrători din cadrul secţiilor de Poliţie din Constanţa, la acţiuni în colaborare cu inspectori din cadrul A.N.P.A. şi la o acţiune în colaboare cu Societatea Naţională de Cruce Roşie-filiala Constanţa.

În urma acestor misiuni s-au aplicat 68 sancţiuni contravenţionale din care 17 avertismente scrise şi 51 amenzi, în valoare totală de 15.100 lei.

 

Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii