13:05 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Zamfirescu a adus a doua victorie

03 Feb, 2003 00:00 552 Marime text

CS Midia Navodari - Portul Constanta 2-1

In aceasta iarna, cele doua formatii s-au intalnit in trei meciuri de verificare, al patrulea test urmand sa aiba loc maine

Divizionara B de fotbal CS Midia a castigat, ieri, meciul cu Portul Constanta (Divizia C), scor 2-1 (la pauza 2-0), disputat pe terenul "Chimia" din Navodari. Partida, disputata pe o suprafata inghetata, a fost una destul de animata. Midia, avertizata de forta echipei portuare dupa cele doua meciuri amicale disputate in urma cu cateva zile (2-1 pentru portuari, la Constanta, si 3-2 pentru petrochimisti, la Navodari), a abordat acest meci cu multa seriozitate. Si-a creat cateva ocazii de a marca, mai ales in prima repriza, si a punctat de doua ori prin Zamfirescu, dupa doua pase frumoase ale lui Borza. Antrenorul principal al Midiei, Leonida Nedelcu, i-a trimis in teren pe: Vasiliu - L. Stefan, Croitoru, Frimu - Gherbezan, Curumi, D. Petre, Borza, Truta - Zamfirescu, Roman. Au mai intrat dupa pauza: Milu, Floricica, Ochia, Boras, Robu, Pricopie si Coconas. Maine, de la ora 11.00, pe terenul "Portul", cele doua formatii se vor reintalni intr-un alt meci de verificare.