01:26 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul lui Hagi, tot mai aproape de Liga a II-a

01 May, 2010 03:31 1424 Marime text
viitorul.jpgFC Viitorul Constanţa a mai făcut un pas spre promovarea în eşalonul secund după ce a reuşit ieri o nouă victorie în campionat, consolidându-şi astfel poziţia de lider în clasamentul Seriei C2. Formaţia pregătită de Cătălin Anghel şi Norbert Niţă s-a impus cu scorul de 2-0 (1-0), pe terenul celor de la CS Eforie. Golurile echipei constănţene au fost reuşite de Rusu, în minutul 27 şi Banoti, în minutul 69. Tehnicienii formaţiei constănţene au folosit următorul 11: Popa - Călin, I. Lupu, Posteucă (căpitan), Benzar, Rusu, R. Lupu, Florea, Stanciu, Banoti şi Nicolescu. Au mai jucat Cârstocea, Militaru şi Evdochim. În urma acestui succes, FC Viitorul îşi păstrează avansul de cinci puncte faţă de principala urmăritoare, ACS Berceni. Iată şi rezultatele celorlate partide disputate ieri în Seria C2: Unirea Slobozia - Viitorul Însurăţei 1-0, CSM Medgidia - CS Tunari 3-2, Callatis Mangalia - Viitorul Chirnogi 0-0, Dunărea Călăraşi - Petrolul Berca 1-1, Utchim Găeşti - CS Domneşti 0-3 (gazdele s-au retras din campionat), ACS Berceni - Oil Terminal Constanţa 3-0 (oaspeţii s-au retras din campionat). Astăzi, de la ora 18.00, va avea loc partida dintre Partizanul Merei şi Viitorul Ianca, în timp ce întâlnirea FC Farul II Constanţa - CS Viscofil a fost amânată pentru data de 25 mai.