02:13 31 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

VCM urmareste un nou succes

22 Jan, 2005 00:00 811 Marime text
La numai trei zile dupa meciul din sferturile Cupei Romaniei, VCM Constanta si VCM Piatra Neamt se intalnesc din nou intr-un meci oficial, de data aceasta insa intalnirea contand pentru returul Superligii. Partida are loc astazi, de la ora 14.00, la Sala Sporturilor. VCM ocupa in prezent locul doi in clasamentul intrecerii interne, cu 14 puncte obtinute in opt partide. Echipa antrenata de Petrica Stancu isi propune sa castige toate cele cinci meciuri pe care le mai are de sustinut (inclusiv rejucarea cu Deltacons, din tur). In meciul tur de la Piatra Neamt, constantenii au pierdut surprinzator cu scorul de 2-3 la seturi. Began si compania si-au luat insa o prima revansa in sferturile Cupei Romaniei, cand i-au eliminat pe nemteni dupa o dubla victorie (3-0 si 3-2).