18:23 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Umiliti pe propriul teren

27 Apr, 2005 00:00 812 Marime text
FC Constanta a inregistrat luni seara un esec usturator pe teren propriu, cedand cu scorul de 1-6 in fata echipei CIP Deva, in ultima etapa a play-off-ului Diviziei A la fotbal in sala. Echipa cu pretentii la un loc pe podium, formatia pregatita de Stelian Damasaru si Marian Popa nu a reusit sa reziste decat o singura repriza, dupa iesirea de la cabine "predand armele" in fata unui adversar valoros si mult mai determinat. Dupa primele 20 de minute de joc, tabela de marcaj indica scorul de 0-0. In a doua parte, CIP Deva a dezlantuit insa "iuresul" si orice incercare a gazdelor de a echilibra meciul a fost sortita esecului. Pentru oaspeti au marcat Alioan (2 g), Magurean (2 g) si Molomfalean (2 g), in timp ce onoarea formatiei constantene a fost salvata de capitanul Mimi Stoica (min. 30, gol din penalty). In urma acestei victorii, CIP Deva a acumulat 13 puncte si ocupa locul doi in clasament, cu un punct mai putin fata de lidera AS Odorheiu Secuiesc. Pe a treia treapta a podiumului se gaseste ACS 3 Bucuresti (12 p), in timp ce AF Bodu si FC Constanta ocupa locurile 4 si 5, cu acelasi numar de puncte (10). In prima etapa a returului, programata la inceputul lunii mai, echipa noastra va primi vizita liderei AS Odorheiu Secuiesc.