00:23 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiza cu cehii, urmeaza slovacii

11 Feb, 2009 03:20 692 Marime text
Farul va întâlni, astăzi, de la ora 15.00, formaţia slovacă Tatran Presov, în al doilea meci de verificare din cantonamentul de la Belek, Turcia. În prima partidă, disputată luni, „rechinii" au jucat împotriva formaţiei Sigma Olomouc, locul 6 în campionatul Cehiei, scorul final fiind 0-0. Antrenorul Ion Marin a folosit în primul joc amical câte o echipă pentru fiecare repriză. Astfel, în prima parte a meciului, la Farul au evoluat: Curcă - Măţel, Ion Barbu, Pătraşcu, Gaston Mendy - Voiculeţ, Larie, Rusmir, Gerlem - Chico şi Gosic. În repriza secundă, tehnicianul constănţenilor a folosit următorul 11: Curcă - Băcilă, Pătraşcu, Pahor, Lăzărescu - Fatay, Ben Teekloh, Henry, Mansur - Alibec, Daniel Florea. Luni s-a alăturat formaţiei constănţene, în cantonamentul din Turcia, şi portarul Adrian Vlas, după ce a fost învoit două zile de antrenorul Ion Marin, pentru a fi alături de soţie, la naşterea fiului lor. De asemenea, s-a alăturat echipei şi sârbul Branislav Atanackovic, aflat în probe la echipa constănţeană.