20:31 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Rechinii" joaca, astazi, cu Slavia Sofia (galerie foto)

13 Feb, 2009 02:58 962 Marime text
Farul1.jpgFC Farul va susţine, astăzi, de la ora 15.00, al treilea meci de pregătire din cantonamentul de la Belek, Turcia. Formaţia pregătită de Ion Marin va întâlni echipa bulgară, Slavia Sofia, clasată pe locul 8 în prima ligă din ţara vecină. În primele două jocuri amicale din cadrul stagiului de pregătire, „rechinii" au remizat cu Sigma Olomuc (Cehia), scor 0-0, şi Tatran Presov (Slovacia). În ultima partidă împotriva slovacilor, elevii lui Ion Marin au marcat primul gol în Turcia, Chico înscriind, în minutul 3, al întâlnirii. Însă, cu trei minute înainte de final, echipa aflată pe locul 7 în campionatul slovac a egalat şi a stabilit scorul final, 1-1. De menţionat faptul că Farul a ratat, în acest meci, şi o lovitură de pedeapsă prin Rusmir, în minutul 60. Tehnicianul Ion Marin a început partida cu următorul 11: Curcă - Măţel, Pahor, Pătraşcu, Mendy - Voiculeţ, Larie, Rusmir, Gerlem - Chico, Gosic. În a doua parte a jocului au mai evoluat Alibec, Băcilă, Păcuraru şi Barbu. La meci a asistat şi Vasilică Cristocea, care a sosit, miercuri, la Belek.