18:49 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Primul meci oficial pentru VCM

19 Jan, 2005 00:00 658 Marime text
Echipa antrenata de Petrica Stancu va sustine in cursul acestei dupa-amiezi prima partida oficiala a sezonului, VCM urmand sa dispute pe teren propriu o partida impotriva formatiei VC Piatra Neamt. Partida are loc la Sala Sporturilor, de la ora 17.00 si conteaza pentru returul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei la volei masculin. In prima mansa, disputata la sfarsitul anului trecut, constantenii s-au impus cu scorul de 3-0 la seturi, chiar la Piatra Neamt. Acesta este si motivul pentru care echipa noastra se poate deja considera calificata in semifinalele Cupei, fiind greu de crezut ca adversarii pot rasturna situatia existenta, castigand tot cu 3-0 si la o diferenta mai mare de scor (pe fiecare set) decat cea inregistrata in primul meci. Pentru acest meci, Petrica Stancu poate conta pe urmatorii jucatori: Dirivenco, Began, Oros, Parpala, Ivkovic, Pavel, Voinea, Harabagiu, Serban, Stoian, Lica, Mihaila. Sambata, VCM va disputa si primul meci din cadrul Superligii, in compania aceleiasi formatii, VCM Piatra Neamt. Intrucat o parte din retur s-a disputat deja la finele anului 2004, din sezonul regulat al campionatului au mai ramas de disputat doar patru etape. Pe langa aceste intalniri, voleibalistii mai au de jucat si o restanta la Tulcea, cu Deltacons. Dupa opt meciuri disputate in actuala editie a Superligii, VCM Constanta ocupa locul doi in clasament, cu 14 puncte, unul mai putin fata de lidera Deltacons, care a sustinut insa cu un meci mai mult.