21:59 19 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pana in sferturile Cupei

15 Dec, 2004 00:00 931 Marime text
Dupa ce la Constanta si-a facut aparitia investitorul Jack Williams, echipa antrenata de Adrian Pllotschi a inceput sa creasca de la meci la meci, inregistrand mai multe victorii. Pe langa doua succese in campionat, RC Farul a reusit un parcurs bun si in Cupa Romaniei, cea de-a doua competitie ca importanta din rugbyul autohton. In optimile de finala ale acestei intreceri, RC Farul a invins la Bucuresti, cu 58-31, divizionara A, intr-un meci disputat pe stadionul "Tei". In aceeasi faza, o alta reprezentanta a judetului, Callatis Mangalia, a fost eliminata de Universitatea Cluj. In sferturile de finala, RC Farul a avut ca adversar pe Contor Zenner Arad, meciul avand loc pe teren neutru, la Brasov. Aradenii s-au impus cu scorul de 41-3, dupa ce la pauza condusesera cu scorul de 29-0.