19:10 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pacuraru a inscris pentru Nationala U21

17 May, 2008 00:00 645 Marime text
Cu doi jucatori ai Farului, Vasile Pacuraru si Florin Patrascu, in componenta, selectionata de tineret U21 a Romaniei a terminat la egalitate, 1-1 (0-1), meciul din deplasare, cu echipa U-20 a Portugaliei, joi seara, intr-un meci amical. Cei doi jucatori constanteni au fost introdusi de Emil Sandoi in a doua repriza, Pacuraru inscriind golul egalarii (minutul 79), la patru minute de la intrarea sa pe teren, dupa ce Joao Aurelio deschisese scorul pentru portughezi, in minutul 56. Nationala a jucat din debutul reprizei secunde in 10 oameni dupa eliminarea lui Mardare. Marti, in primul joc dintre cele doua echipe, la Alcains, scorul a fost tot 1-1. Nationala pregatita de Emil Sandoi a marcat prin Bogdan Stancu, in minutul 21, iar lusitanii au egalat in repriza secunda prin Orlando Sa (minutul 61).

Scris de: {autor}Paul SERBAN{/autor}