16:17 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Oaspetii au fost mai buni

06 Dec, 2004 00:00 956 Marime text
Sala Sporturilor a gazduit ieri dupa-amiaza un spectaculos meci de fotbal in sala (futsal) contand pentru etapa a doua a returului Diviziei A. Gazdele de la Municipal Constanta au primit vizita echipei Eurolines Bucuresti, o formatie cu pretentii la un loc pe podiumul competitiei. La capatul unui meci viu disputat, echipa din capitala s-a impus cu scorul de 7-4, dupa 40 de minute de joc in care au fost mai inspirati decat fotbalistii nostri. Inaintea acestui meci, echipa antrenata de Stelica Damasaru si Marian Popa se afla pe locul doi in clasament, cu 30 de puncte, in timp ce oaspetii ocupau pozitia a cincea. Gazdele au deschis scorul in chiar primul minut de joc, prin Serban Toader, dar Eurolines a preluat initiativa si dupa 25 de minute conducea pe tabela cu scorul de 4-1. Jucatorii nostri reusesc sa marcheze prin Dobre si Stoica apropiindu-se la doar un gol diferenta. Finalul apartine tot oaspetilor, care pe fondul unor erori ale defensivei noastre, reusesc sa inscrie inca de trei ori. Ultimul gol al Municipalului a fost marcat de Carauleanu, din lovitura libera, cu cinci minute inainte de final. Un rol deosebit de important in victoria oaspetilor i-a apartinut portarului Nelu Stancia (37 de ani) cel care a reusit cateva interventii spectaculoase, gratie carora si-a pastrat echipa in avantaj. Stancia este un fost portar din fotbalul "mare" evoluand in Diviziile B si C, iar in prezent este antrenorul secund al echipei nationale.