10:07 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Invinsi in ultimele sapte secunde

13 Oct, 2003 00:00 456 Marime text
Sala Sporturilor din Constanta a gazduit, ieri, un meci extrem de dramatic din campionatul Diviziei A de fotbal in sala. In etapa a saptea s-au intalnit AS Municipal Metropolitan Constanta si FC Bodu Bucuresti, lidera clasamentului. Desi oaspetii veneau la Constanta din postura de lideri ai clasamentului si aveau un moral excelent dupa rasunatorul succes din etapa precedenta, cand au zdrobit cu 6-0 pe CIP Deva, una dintre favoritele la titlu, constantenii nu s-au speriat de ei. Le-au rezistat cu brio o prima repriza, la pauza scorul fiind 0-0. Oaspetii au punctat la reluare prin Fl. Matei (25), dar constantenii au egalat prin Normambet. Ultimele minute au fost de infarct, ambele formatii ratand ocazie dupa ocazie. Dar, profitand de eliminarea pentru doua cartonase galbene a constanteanului Stoianof (minutul 39 si 39 de secunde), FC Bodu a marcat golul victoriei, prin Romaniuc, in ultimele sapte secunde ale intalnirii.