15:06 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Goluri abia dupa pauza

17 Feb, 2003 00:00 582 Marime text

CSM Medgidia - FC Farul Constanta (tineret) 2-0

Divizionara B de fotbal CSM Medgidia a sustinut, sambata, un meci amical in compania echipei de tineret a Farului Constanta, pe care l-a castigat cu 2-0 (0-0). Adversarul, unul ambitios, a lasat o buna impresie mai ales in prima repriza, la final antrenorul Daniel Radulescu declarandu-se multumit de utilitatea acestui test. Golurile divizionarei B s-au marcat abia dupa pauza. La o ingramadeala in careu, dupa o centrare a lui Dragoi, mingea a fost introdusa in propria poarta, din fata lui Hampu si Ferenti, de un fundas farist. Cel de-al doilea gol a fost opera lui Hampu. In cele doua reprize, antrenorul Daniel Radulescu a trimis doua formule de echipa diferite. Astfel, in primele 45 de minute au intrat: Avram - Dragoi, Posirca, Ilcu, Florea - C. Marinescu, Cristea, Chiperi, Pitu - C. Ilie, Bardu. La reluare, au evoluat: Nita - Dodan, Posirca, Fugaru, Florea - Covrig, Scheuleac, Mitu, Cherim - Ferenti, Hampu. Urmatorul meci amical al CS Municipal va avea loc miercuri, la Medgidia, in compania Midiei Navodari.