15:29 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM vrea sa invinga iar Dinamo

22 Jan, 2005 00:00 685 Marime text

Cupa Medgidiei la handbal masculin

In aceasta dupa-amiaza, de la ora 18.00, in cadrul turneului amical care se disputa la Medgidia, este programat un meci extrem de interesant, protagonistele fiind CSM din localitate si Dinamo Bucuresti. Partida se anunta una extrem de disputata, oaspetii fiind decisi sa isi ia revansa pentru infrangerea suferita in toamna anului trecut, intr-un meci de campionat. Astfel, pe 6 noiembrie, la Medgidia, CSM a produs surpriza editiei, invingand cu 37-34 pe Dinamo, una dintre echipele cu pretentii la titlu, dupa ce oaspetii condusesera la pauza cu scorul de 19-17. Esecul de atunci a compromis serios sansele "cainilor" la obtinerea trofeului de campioni, astfel ca Dinamo isi doreste astazi sa isi ia revansa. Tot in cursul acestei zile, Steaua va juca impotriva echipei Poli Iasi. Maine, de la ora 12.00, formatia gazda antrenata de Ion Craciun va sustine un meci contra celui de-al treilea adversar din cadrul competitiei, si anume Steaua Bucuresti. Cele doua formatii s-au intalnit in tur pe 23 octombrie in capitala (etapa a opta), Steaua reusind sa castige greu, cu 33-29, dupa ce la pauza diferenta dintre cele doua echipe fusese de numai un gol (18-17). CSM Medgidia a terminat turul actualei editii pe locul noua in clasament, cu 10 puncte. Returul Ligii Nationale va incepe pe 5 februarie, CSM urmand sa evolueze in deplasare, impotriva valoroasei formatii Minaur Baia Mare.