09:45 30 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Medgidia, in sferturile Cupei

31 Jan, 2005 00:00 848 Marime text
Formatia pregatita de Ion Craciun a reusit ieri accederea in turul II al Cupei Romaniei la handbal masculin, dupa ce a invins cu scorul de 26-24 (11-11) pe colega de liga, Lignitul Targu Jiu. Meciul s-a disputat la Medgidia, competitia programand in aceasta faza un singur duel eliminatoriu, pe terenul echipei mai slab clasate (in acest caz CSM - locul 9, fata de Lignitul, locul 7). Incurajata de sute de spectatori, CSM a reusit sa invinga formatia din Targu Jiu, la capatul unui meci echilibrat si deosebit de spectaculos. Ennis Murtaza a fost din nou cel mai bun de pe teren, marcand zece goluri. Au mai inscris Savenco (5), Maftei (4), Cazan (4), Enescu (2) si Dinescu (1). In prima repriza oaspetii s-au distantat la patru goluri dar CSM a revenit iar in ultimul minut al jocului, la scorul de 24-24 a reusit sa mai marcheze de doua ori fara sa primeasca vreun gol. In sferturile intrecerii, CSM va juca o dubla mansa (16/19 februarie) cu invingatoarea din partida CSM Oradea - Minaur Baia Mare.