22:19 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cantonament la Albena

19 Mar, 2009 02:09 780 Marime text
După jocul de la Vaslui, din etapa a XXI-a a Ligii I, FC Farul va efectua, în perioada 23 - 28 martie, un cantonament la Albena - Bulgaria, profitând astfel de pauza din campionatul intern, prilejuită de meciurile echipei naţionale din preliminariile Campionatului Mondial din 2010. Stagiul de pregătire se va încheia cu un joc de verificare, care a fost programat sâmbătă, 28 martie, începând cu ora 11.00, cu echipa bulgară de primă ligă, Cerno More Varna. Cele două formaţii au mai disputat un amical în această iarnă, la Constanţa, încheiat cu scorul de 4-4. Atacantul Denis Alibec, care s-a accidentat în minutul 61 al partidei din ultima etapă cu Universitatea Craiova, nu va face deplasarea cu echipa, acesta suferind o întindere de ligamente la genunchiul drept, şi va lua o pauză totală de o săptămână. Piesă de bază din atacul Farului, Alibec urmează să fie apt de joc peste aproximativ trei săptămâni. Altfel, la stadionul Farul a avut loc, marţi, o acţiune de fertilizare a gazonului în vederea meciului de pe 28 martie, dintre România şi Serbia.