00:26 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec a debutat sub comanda lui Mourinho

16 Nov, 2009 00:37 1112 Marime text
alibec.jpgFostul atacant al Farului, Denis Alibec, a debutat, sâmbătă, la echipa mare a lui Inter Milano, în partida amicală pe care campioana Italiei a câştigat-o cu echipa din Liechtenstein, FC Vaduz, cu scorul de 2-1. Constănţeanul a fost folosit încă din primul minut, alături de nume mari, precum Toldo, Materazzi, Samuel sau Quaresma, şi n-a dezamăgit. În plus, atacantul în vârstă de 18 ani, originar din Mangalia, a fost coautor la ambele goluri ale italienilor marcate de Arnautovic, în minutele 16 şi 63. Jose Mourinho a introdus în meciul de pregătire următorul 11: Toldo - Donati, Cordoba, Materazzi, Samuel - Quaresma, Vieira, Motta, Mancini - Arnautovic, Alibec. Au mai intrat pe parcursul meciului Orlandoni, Obinha, Fortunato, Beretta, Carlsen şi Rigione. Alibec a fost transferat la Inter Milano la începutului lunii iulie 2009, după ce iniţial a fost refuzat de Steaua. De atunci, tânărul jucător constănţean a avut evoluţii foarte bune pentru echipa secundă a campioanei Italiei, Primavera.