De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
19:36 27 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

RADET anunţă data limită până la care puteţi să vă debranşaţi de la sistemul centralizat

ro

28 Aug, 2015 13:55 595 Marime text
 
RADET Constanţa anunţă consumatorii de energie termică în sistem centralizat că dată limită pentru depunerea cererilor de eliberare a avizului de deconectare/debranşare este de 07.09.2015 exclusiv.
Documentaţiile depuse de către solicitanţi în vederea obţinerii avizului de deconectare/ debranşare vor fi analizate la 07.10.2015, iar de la această dată şi până la începerea furnizării este obligatorie redimensionarea grupurilor de măsură a energiei termice că urmare a deconectărilor realizate în această vară.
Tot în această perioadă, pe lângă redimensionarea grupurilor de măsură se vor realiza fizic şi deconectările/debranţările ce au primit aviz favorabil din partea RADET Constanţa.
Menţionăm că în conformitate cu prevederile Legii 325/2006 privind serviciul public de alimentare cu energie termică, deconectările/debranşările de la sistemul centralizat de alimentare cu energie termică nu se pot realiza în timpul sezonului de încălzire (art. 30 alin.4).

Ti-a placut articolul?

Comentarii