03:25 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Incidente la meciul HCM Constanța - Dinamo

12 Nov, 2013 00:15 1750 Marime text
Partida de handbal HCM Constanța - Dinamo București, jucată în această seară, la Constanța, în etapa a opta a Ligii Naționale, a fost întreruptă aproape șapte minute, în repriza secundă, în urma unor incidente între jucătorii celor două formații. Era minutul 19 al părții secunde, iar scorul 26-17 pentru constănțeni, când spiritele s-au încins în urma unei ciocniri pe semicerc. Pe teren au pătruns și cei de pe băncile de rezerve, iar oamenii de ordine au sărit să potolească lucrurile. În urma incidentelor, Marius Novanc (HCM) și Dan Savenco (Dinamo) au primit cartonașul roșu, iar Laurențiu Toma (HCM) a fost eliminat două minute. Cristescu și Adzic, de la gazde au fost și ei eliminați în timpul meciului. Finalmente, HCM s-a impus cu 35-23 (15-11) și a revenit pe primul loc al clasamentului.

Sursa foto: Digi sport