13:01 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Volei CSM Constanța a cedat greu cu Rapid București, după ce a câștigat primul set (GALERIE FOTO)

23 Mar, 2024 12:03 597 Marime text
Sursa foto: Facebook (Volei Rapid)
Voleibaliștii de la CSM Constanța au început turneul play-off al Diviziei A1, cu un meci pe terenul celor de la Rapid București, care au încheiat pe locul 2 sezonul regular.

Echipa de pe litoral a cedat, scor 1-3, după un joc foarte disputat, care s-a întins pe durata a două ore!

Startul a aparținut echipei oaspete, antrenate de Cristian Imhoff și Răzvan Parpală, învingătoare cu 27-25 în primul set!

A urmat un parțial pierdut cu 21-25, apoi două seturi în care voleibaliștii de pe litoral s-au bătut de la egal la egal cu giuleștenii, cedând greu, cu 25-27 și 24-26!

David Dinculescu, cu 19 puncte și 28 de preluări (57% pozitive, 36% excelente), și Valentino Vidoni, cu 18p, 28 de preluări (68% pozitive, 43% excelente), au fost principalii realizatori ai CSM Constanța.

Au evoluat și Druță 15p, Asmarandei 13p, St Jean 11p, Arquez 3p, Gavriz libero.