15:39 05 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Volei Cadeții CSM Constanța, revenire de senzație, de la 0-2, cu ACS EX-4 Volei București (GALERIE FOTO)

12 Nov, 2023 08:24 1275 Marime text

Echipa de volei cadeți a CSM Constanța (antrenor, Viorel Prejbeanu) a obținut o nouă victorie în Campionatul Național, în deplasare cu ACS EX-4 Volei București, după o revenire senzațională de la 0-2, scor final 3-2 (18-25, 23-25, 25-20, 25-21, 15-9).

Băieții noștri au început mai greu meciul, cedând în primul set la 18 și în al doilea la mare luptă la 23. A fost momentul care a marcat revenirea Constanței în partidă, câștigând următoarele două seturi la 20 și 21. În set decisiv, cu moralul ridicat după ce a trimis meciul în tie break, Constanța a avut un set sigur, pe care l-a câștigat cu 15-9, este mesajul CSM Constanța.

În următoarea etapă, CSM Constanța va primi vizita celor de la CTF Mihai I București, echipă aflată pe locul 2 în serie.

Meciul este programat pe 18 noiembrie 2023, la Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Volei)

Cadeții de la CSM Constanța, aproape de o nouă victorie la București (GALERIE FOTO)