02:15 11 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Un egal pretios

17 Mar, 2003 00:00 665 Marime text

Cimentul Fieni - CS Municipal Medgidia 1-1 (1-1)

CS Municipal Medgidia a inceput cu dreptul returul campionatului Diviziei B de fotbal. Sambata, in prima etapa, intr-un meci sustinut in deplasare, jucatorii pregatiti de antrenorul Daniel Radulescu au obtinut un rezultat de egalitate in compania Cimentului Fieni, scor 1-1. Debutul partidei le-a apartinut, in minutul 3 ei conducand cu 1-0 prin golul marcat de C. Marinescu. Gazdele au trecut pe langa egalare sapte minute mai tarziu, cand Talcea a ratat o lovitura de la 11 m. Egalarea a survenit la incheierea primului sfert de ora, atunci cand M. Rus (15) l-a invins pe portarul Avram. Sub acoperisul acestui rezultat, CS Municipal Medgidia s-a aparat precis si si-a creat alte cateva ocazii. A ramas 1-1, un rezultat favorabil formatiei de pe litoral, ajunsa acum la -4 in clasamentul "adevarului". "Unsprezecele" trimis in teren a fost urmatorul: Avram - Dragoi, Ilcu, Posirca, Cristea (66 Fugaru) - C. Marinescu, Mitu, Florea, G. Pitu (53 Chiperi) - Ferenti (89 Hampu), C. Ilie. Sambata, pe terenul propriu, Municipal Medgidia va primi vizita Forestei Falticeni.