05:39 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Triatlon. CSM Constanța Carol Popa, cel mai bun rezultat al delegației României la Cupa Europeană pentru juniori

21 Jun, 2023 10:52 1114 Marime text

Cupa Europeană la triatlon pentru juniori s-a desfășurat la Izvorani, iar Carol Popa, de la CSM Constanța, s-a clasat pe locul șapte în întrecerea băieților, ceea ce a constituit cel mai bun rezultat al delegației României la această competiție.

Un alt sportiv de la CSM Constanța, Raul Petre, a ocupat poziția a 14-a, Paul Galoiu a fost al 30-lea, Gabriel Mihăilescu - al 39-lea, iar David Jipescu s-a situat pe poziția a 43-a.

Gabriel Mihăilescu a fost cel mai tânăr participant, având numai 14 ani și nouă luni.

Sursa foto: Facebook (Federația Română de Triatlon)

Sportivii de la CSM Constanța, medaliați la Campionatul Național de Aquatlon (GALERIE FOTO)